Rolety zewnętrzne

Rolety zewnętrzne chronią prywatność, zabezpieczają przed nadmiernym hałasem oraz niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi. Rolety zewnętrzne podnoszą poziom bezpieczeństwa każdego domu. Zasadnicze elementy budowy rolety to skrzynka rolety oraz pancerz, który po prowadnicach zwijany jest do skrzynki. Dokonując wyboru jednego z czterech systemów rolet Dako, należy zwrócić uwagę na poniższe aspekty:

  • w którym momencie następuje montaż rolety: czy na etapie budowy, czy na etapie modernizacji lub remontu budynku
  • gdzie umiejscowiona jest skrzynka rolety: czy od strony elewacji czy od wewnątrz budynku
  • miejsce lokalizacji klapy rewizyjnej służącej do konserwacji lub serwisowania rolety

Rolety elewacyjne

Rolety elewacyjne DK-RZS, DK-RZP, DK-RZO można stosować w nowo powstających budynkach oraz w obiektach już istniejących. Montaż rolety odbywa się na ścianie lub na ramie okiennej. Istnieje możliwość wyboru kształtu skrzynki rolety.

 

Rolety podtynkowe

Rolety podtynkowe DK-RSP stosuje się w nowy wybudowanych obiektach na etapie ocieplenia budynku. Skrzynia rolety jest pokryta materiałem elewacyjnym. Widoczna jest tylko klapa rewizyjna, która znajduje się w dolnej części skrzynki rolety.

 

Rolety nadstawne

Rolety nadstawne DK-RNB oraz DK-RNC montowane są we wnęce okiennej, stosowane są w nowym budownictwie oraz podczas wymiany stolarki okiennej. Skrzynia tego typu rolety może być zabudowana częściowo lub całkowicie.

 

Rolety nadprożowe

System nadprożowy DK-RKS przeznaczony jest do nowy powstających budynków. Skrzynki rolety w systemie nadprożowym są gotowymi elementami budowlanymi, montowanymi w trakcie wznoszenia ścian budynków.