Parapety

Parapety zewnętrzne

Parapety zewnętrzne wykańczają zamontowane okna ale również chronią przed przedostawaniem się wody do środka budynku. W naszej ofercie znajdziecie państwo parapety wykonane z blachy stalowej ocynkowanej oraz parapety aluminiowe, następnie powlekane są wysokiej klasy lakierami poliestrowymi typu. Colorex oraz Antislip, które doskonale chronią blachę przed korozją na długie lata. Oferujemy parapety w dowolnych kształtach i wymiarach.

 

 

Parapety wewnętrzne

Parapety wewnętrzne często uważane są za mało istotny element wystroju wnętrza. Tymczasem parapet w dużym stopniu wpływa na estetykę całego pomieszczenia i dlatego warto zadbać o jego wygląd oraz wybierać takie, które najbardziej będą pasowały do wystroju pomieszczenia.

Poza tym że parapety pełnią funkcję estetyczną,  pomagają również w nagrzewaniu pomieszczenia w zimie (zamontowane nad kaloryferem powodują że ciepłe powietrze nie idzie prosto na okno gdzie mogło by się szybciej wychłodzić, ale ukierunkowuje je w głąb pomieszczenia).

Parapety PVC są wykonane z materiałów charakteryzujących się odpornością na zadrapanie, wodę, wilgoć oraz stabilnością kształtów i wymiarów. Dzięki budowie komorowej te parapety cechują się wysoką sztywnością.

 

 

Parapety z konglomeratu marmurowego cechują się łatwością utrzymania w czystości ze względu na gładką strukturę, są trwałe i dostępne w różnych kolorach oraz wymiarach. Konglomerat jest materiałem składającym się z wyselekcjonowanych łupków z kamienia naturalnego stanowiącego 95% masy oraz żywicy poliestrowej w charakterze spoiwa.

 

 

Parapety z płyty MDF są parapetami, które łatwo dopasować do elementów wyposażenia wnętrza ze względu na dostępność oklein i kolorów. Dostępne są w dwóch wariantach: laminowane i lakierowane.